Przegląd rynku kryptowalut: powody upadku BTC

November 28, 2021
najnowsze wiadomości o firmie Przegląd rynku kryptowalut: powody upadku BTC

Wartość Bitcoina spadła o około 14% od ostatniego szczytu, a inne główne kryptowaluty poszły w ich ślady, wstrząsając byczym biegiem. Cena Bitcoina oscylowała wokół 57 000 USD w czwartek, najniższego poziomu od połowy października, po tym, jak dzień wcześniej na krótko spadła poniżej 56 000 USD.

Jak dotąd w tym miesiącu wartość BTC spadła o 6%, pozostawiając inwestorów niepewnych, jak głęboki może być spadek.Mój punkt widzenia jako szef PRduża giełda kryptowalutpozwala mi zobaczyć rynek od środka, a to, co dzieje się dzisiaj, jest bardzo podobne do tego, co działo się w przeszłości.Moim zdaniem jest to tylko cofnięcie, ponieważ Bitcoin nabiera mocy, zanim wykona kolejny skok na nowe szczyty.

 

Jednak cena Bitcoina drastycznie spadła w ostatnich tygodniach ze szczytu prawie 69 000 USD, który osiągnął na początku tego miesiąca, co rodzi pytanie, dlaczego poprzednia korekta zajęła mniej czasu i nie była tak dotkliwa.

 

Co spowodowało upadek krypto?

Spadek cen kryptowalut można przypisać wielu czynnikom.Wśród nich jest Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzucająca bitcoinowy fundusz ETF, który prawdopodobnie spowodowałby przelanie miliardów dolarów na rynek kryptowalut.

Co więcej, Chiny zacieśniają swoją kontrolę nad wydobyciem bitcoinów, mówiąc, że rozważą „karne ceny energii elektrycznej” dla niektórych kopalń kryptowalut w ramach kolejnej fazy represji.

W powiązanych wiadomościach prezydent USA Joe Biden podpisał w zeszłym tygodniu rachunek za infrastrukturę o wartości 1,2 biliona dolarów, który zawiera postanowienia, które mogą mieć konsekwencje podatkowe dla inwestorów kryptowalut.

 

Ponadto uważam, że kolejnymi czynnikami przyczyniającymi się do tego są rosnąca presja sprzedaży i realizacja zysków.Doświadczamy naturalnego cyklu kryptowalut.Za każdym razem, gdy aktywa osiągają rekordowy poziom, ludzie wyprzedają swoje aktywa.Jednak duża sprzedaż może spowodować spadek wartości.

 

kryptowaluty zostały również dotknięte umacniającym się dolarem, co zawsze jest czynnikiem negatywnym.

Ned Segal, dyrektor finansowy Twittera, również wygłosił negatywne uwagi na temat kryptowalut, co mogło mieć wpływ na rynek.Według niego inwestowanie gotówki w aktywa kryptograficzne w tym momencie nie jest mądre.

Dlatego nie jest niespodzianką, że indeks Crypto Fear & Greed Index pokazuje, że nastroje rynkowe, które w zeszłym tygodniu były neutralne, są teraz na terytorium „strachu” z odczytem 32/100 w momencie pisania.

Nie ma jednak powodu, by być zaskoczonym zmiennością Bitcoina, biorąc pod uwagę, że z biegiem czasu jego wartość stale rośnie.

To wygląda jak Bitcoinjest na dobrej drodze, aby powrócić do nowych rekordów cenowych.Mimo to, chociaż widzimy pewne oznaki ożywienia, jest za wcześnie, aby mówić o pełnoprawnym trendzie zwyżkowym.

Średni wskaźnik kierunkowy (ADX) który mierzy siłę trendu, wynosi obecnie 13,26, co wskazuje na słaby trend.Myślę, że byki są zbyt zmęczone i potrzebują trochę czasu, aby się zregenerować i umocnić.

 

 

Moim zdaniem kolejny poziom oporu to 60 tys.Po przebiciu się przez nią ceny BTC możemy spodziewać się przyspieszonego wzrostu i nowych szczytów.

Co dalej dla BTC?

Coraz więcej osób i firm jest narażonych na Bitcoin.Tak więc, zgodnie zdokumenty złożony w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Morgan Stanley dodał 1,5 miliona akcji Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Kilka firm inwestycyjnych zaczęło oferować klientom kryptowaluty, w tym Goldman Sachs, JPMorgan Chase i Wells Fargo.Wraz z najważniejszymi osiągnięciami kryptowalut, takimi jak Salwador, akceptujący Bitcoin jako prawny środek płatniczy, uruchomienie pierwszego ETF futures na Bitcoin oraz Tesli iMikroStrategia dodając rezerwy Bitcoin do swoich bilansów, wydaje się bardzo prawdopodobne, że wykładniczy wzrost adopcji kryptowalut spowoduje wzrost cen Bitcoina i innych głównych monet.

Największe miesięczne zyski

W ciągu ostatnich 30 dni moneta Mars Space X (MPX) była najlepszym graczem, osiągając oszałamiający wzrost 1 447 841,08% miesięcznie.W chwili pisania tego tekstu cena wynosiła 0,000007489 USD, co oznacza wzrost o 460% w ciągu dnia.MPX to kryptowaluta, której celem jest dostarczanie kapitału do projektu Mars Elona Muska.

 

Dogebonk (DOBO), token na Binance Smart Chain (BSC) z właściwościami deflacyjnymi i automatycznym generowaniem zysku, był drugim najlepiej prosperującym altcoinem, publikując 11 823,12% miesięczny zysk.Ostatnio handlowano nim po 0,0000003291 USD, co oznacza spadek o 8,7% w ciągu 24 godzin.

 
Solar Energy (SEG), deflacyjny token BEP20 od Binance Smart Chain, którego celem jest tworzenie elektrowni fotowoltaicznych w Brazylii, był trzecim największym zyskiem w ciągu ostatnich 30 dni, odnotowując miesięczny wzrost na poziomie 12 431,32%.Jednak w ciągu ostatnich 24 godzin spadł o 74,70% do 0,0008315 USD.
 
Moneta do ryby (CTFT) był czwartym najlepszym gainerem, zaznaczając a 9 131,47% zysku miesiąc do miesiąca.Na koniec sprawdź,handlowano w 1,40 USD, w górę o 85,70%% w ciągu 24 godzin.
 
Kolejnym najlepszym wynikiem była moneta Arbis Finance (ARBIS), która w ciągu ostatnich 30 dni zyskała 4112,74%.W momencie pisania tego tekstu wzrosła o 21,66% w ciągu ostatnich 24 godzin do 0,0005518 USD.
 
 
Wraz z innymi najlepszymi graczami FarmerDoge (CROP) odnotował niesamowite miesięczne zyski, wzrastając o 3 844,38% w ciągu ostatnich 30 dni.W chwili pisania tego tekstu CROP sprzedawany był po 0,008346 USD, nieznacznie w dół o 1,7% w ciągu ostatnich 24 godzin.
 
 
Proszę zauważyć, że ten artykuł został ukończony we wtorek i od tego czasu sytuacja mogła się zmienić.Ten materiał po raz pierwszy pojawił się naCointelegraf